Номінальний сервіс в Україні

Номінальний сервіс у Києві і по всій Україні з Компанією Олсон!
Останнім часом офшорні компанії все частіше віддають перевагу номінальному сервісу. Багато в чому це можна пояснити тим, що з різних причин справжні власники (таких найбільш часто називають «бенефіціарами») не бажають, щоб їхні імена значилися в офіційних реєстрах.
Причини популярності номінального сервісу
Велика частина державних установ за досить символічну плату готові надати повну інформацію про компанії, починаючи з моменту її реєстрації. Так, можна без зусиль дізнатися імена і адреси нинішніх акціонерів, а також тих, які заснували компанію. Також державні органи готові надати інформацію про секретаря і директора компанії. Чи не є секретом і готова звітність, що підлягає аудиту, але тільки за умови, що вона була надана держструктурам.
Види номінального сервісу
1. Номінальний акціонер.
Таке поняття, як «номінальний акціонер» використовується в разі, якщо бенефіціар компанії з тієї чи іншої причини не бажає афішувати володіння тим чи іншим підприємством. При цьому, як даного акціонера може бути як ціла компанія, так і приватна особа. Власне кажучи, саме ім'я даного номінального акціонера, а не бенефіціара буде фігурувати у всіх звітностях і реєстрі. Інтереси бенефеціаром, втім, надійно захищені конфіденційним документом під назвою "trust deed". В даному спеціальному документі акціонер повинен задекларувати на користь бенефіціара володіння акціями його компанії.
2. Номінальний директор.
За умови, що бенефіціар бажає зберегти в секреті факт управління компанією-нерезидентом або ж існує необхідність компанії отримати статус незалежного нерезидента, то максимально відповідним стане саме статус номінального директора. Найбільше цієї посади відповідає приватна особа, яка є резидентом тієї країни, громадянство якої має бенефіціар. Такий директор повністю підпорядковується бенефіціару і діє за його вказівкою. Звичайно ж, за умови, що дані вказівки жодним чином не впливають на законодавство країни, в якій зареєстрована компанія.
Як захистити інтереси сторін при використанні номінального сервісу?
Варто знати, що номінальні директора також несуть певні ризики, погоджуючись формально очолювати бізнес. Не тільки бенефіціари хвилюються з приводу того, що вони передають свій бізнес в чужі руки. Справа в тому, що номінальні директора досить часто здійснюють операції від імені бенефіціара, і при цьому вони абсолютно не посвячені в умови того чи іншого договору. Варто зафіксувати і той факт, що в своїй більшості все номінали підписують документи в присутності секретаря і зовсім нічого не знають про бізнес.
Максимально убезпечити становище обох сторін варто лише підписати кілька документів, серед яких перевагу варто віддати таким:
1. Trust deed / Declaration of Trust (Трастове угоду) - це спеціальна форма трасту зі спрощеною процедурою. Така угода використовується виключно, щоб забезпечити гранично можливу конфіденційність бенефіціара компанії, яка переведена в офшор. Трастове угода надає номінальному акціонеру лише формальне право прийняття рішень, але всі рішення приймає реальний власник компанії.
2. Indemnity letter - це спеціальне гарантійний лист, яке повністю звільняє від будь-якої відповідальності номінального директора офшорної компанії.
3. Director resignation letter або Share transfer agreement - документ, який має відкриту дату. Завдяки такому документу бенефіціар в будь-яку хвилину може проставити попередню дату і зробити все рішення номінального директора недійсними.
За умови, що вам цікава дана послуга або, можливо, якісь питання залишилися нез'ясованими, зв'яжіться з нашими фахівцями в зручний для вас час.
Юристи Юридичної компнії "ОЛСОН" проконсультують Вас по послугах номінального сервісу, а також нададуть його для Вашого бізнесу. Звертайтеся!